Native Instruments prezentuje Circuit Halo i nową serię poradników do Maschine

NI_Circuit_Halo_Maschine_Expansion_Screenshot[1]
Nowe rozszerzenia bibliotek programu Maschine wypuszczane przez Native Instruments praktycznie co miesiąc nie dziwią już chyba nikogo. Najnowsze z nich, noszące nazwę Circuit Halo, przenosi nas w świat klasycznych syntezatorów i automatów perkusyjnych. Znajdziemy tu więc 40 presetów dla syntezatora Massive, 25 dla Reaktor Prism, 25 samplowanych instrumentów, 124 sample typu One-Shot i 582 próbki perkusyjne. 

Circuit Halo dostępne jest do nabycia w oficjalnym sklepie internetowym firmy Native Instruments (cena – 49 euro), gdzie znajdziecie również przykładowe utwory stworzone za pomocą brzmień wchodzących w skład pakietu. Warto pamiętać o tym, że do korzystania z rozszerzenia wymagana jest najnowsza wersja oprogramowania Maschine (obecnie jest to 2.1).

Nowa paczka brzmień nie jest jednak jedyną rzeczą związaną z Maschine przygotowaną dla nas przez niemieckiego giganta. W minionym tygodniu w sieci pojawiła się również nowa seria wideo-poradników, prezentujących podstawy pracy z Maschine Studio (chociaż większość zawartych w nich informacji odnosi się również do starszych modeli Maschine). Nagrania te skierowane są głównie do osób stawiających pierwsze kroki w świecie kontrolerów Native Instruments i muzyków chcących sprawdzić, czy sposób pracy z Maschine będzie odpowiadał ich potrzebom, jednak bardziej doświadczonym użytkownikom też nie zaszkodzi rzucić na nie okiem.