Sample Logic prezentuje Cinematic keys

Cinematic KeysOsoby korzystające na co dzień z samplera Kontakt 5 raczej nie mogą narzekać na zbyt małą ilość dedykowanych mu wirtualnych pianin. Już sam katalog Native Instruments oferuje kilka naprawdę udanych samplowanych instrumentów klawiszowych, a na rynku nie brakuje też ciekawych bibliotek brzmień stworzonych przez inne firmy. Wszystko to sprawia, że nowym produktom tego typu łatwo jest zginąć w natłoku bliźniaczo podobnej konkurencji. Firma Sample Logic wpadła jednak na dość ciekawy pomysł, dzięki któremu ich najnowszy produkt nieco wyróżnia się z tłumu.

W ich najnowszej bibliotece brzmień, noszącej nazwę Cinematic Keys, znajdziemy bowiem nie tylko tradycyjne, samplowane dźwięki wszelkiej maści pianin i fortepianów, ale też barwy powstałe w wyniku radosnego niszczenia wspomnianych instrumentów. Razem daje nam to ponad 850 samplowanych instrumentów podzielonych na trzy główne kategorie (Atmospheres, Instrumentals i Percussives), warzących łącznie nieco ponad 8 GB. Jeśli dodamy do tego całkiem interesujący, wbudowany efektor, pozwalający na dość daleko idącą modyfikację podstawowych brzmień, otrzymamy w efekcie bardzo wszechstronne narzędzie, które może posłużyć nam zarówno jako źródło tradycyjnych, akustycznych brzmień jak i unikalnych, elektronicznych dźwięków.

Wirtualny instrument Cinematic Keys dostępny jest do nabycia na oficjalnej stronie producenta i kosztuje obecnie $349.99. Do poprawnego działania wymaga on samplera Kontakt 5 lub darmowego Kontakt 5 Player.