Celemony prezentuje Melodyne 4

Melodyne 4Gdy piętnaście lat temu firma Celemony po raz pierwsza zaprezentowała publicznie program Melodyne, służący do korygowania wysokości dźwięków, wszyscy wiedzieli, że popularny Auto-Tune doczekał się poważnej konkurencji. Gdy siedem lat później zaprezentowała ona autorską technologię DNA Direct Note Access, pozwalającą na niezależne modyfikowanie wysokości poszczególnych dźwięków w ścieżkach polifonicznych, rozwiązanie te wyprzedzało konkurencję tak mocno, że sprawiało wrażenie obcowania z magią. Wczoraj firma Celemony zaprezentowała kolejną, czwartą już edycję swojego flagowego programu.

Mimo iż Celemony Melodyne 4 nie przynosi ze sobą tak rewolucyjnych zmian, jak niektórzy spośród jego poprzedników, to jednak wprowadzone w nim usprawnienia z pewnością przypadną do gustu wielu użytkownikom. Wśród najważniejszych nowości znalazł się między innymi The Sound Editor,rozbudowane narzędzie pozwalające na swobodną modyfikację tonów składowych dźwięku, a co za tym idzie – jego barwy. Usprawnień doczekała się również wspomniana wcześniej technologia DNA, która teraz pozwala na jednoczesną edycję wielu ścieżek audio. W „czwórce” rozbudowano też funkcję rozpoznawania i edycji tempa ścieżki, oraz wprowadzono cały szereg pomniejszych zmian i usprawnień. Poszczególne nowości wprowadzone w Melodyne 4 zostały zaprezentowane szczegółowo na nagraniach wchodzących w skład poniższej playlisty.

Program Melodyne 4 Studio został wyceniony przez producenta 699 euro. Wersje Editor, Assistant i Essential, pozbawione niektórych funkcji, kosztują odpowiednio 399, 249 i 99 euro. Ceny upgrade’u ze starszej bądź niższej wahają się od 99 do 599 euro. Więcej informacji na temat programu Melodyne 4 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Celemony.