SONAR powraca jako darmowy Cakewalk by BandLab

Pod koniec 2017 roku firma Cakewalk, odpowiedzialna za program SONAR, została oficjalnie zamknięta przez swojego właściciela – firmę Gibson. Wydawało się, że ten całkiem popularny DAW ostatecznie odejdzie na emeryturę. Na szczęście singapurska firma BandLab zdecydowała się odkupić od Gibsona prawa do marki i zatrudnić część zespołu odpowiedzialnego za wspomniany program, po czym „wskrzesiła” SONAR pod nazwą Cakewalk by BandLab.

Nowa wersja programu pod względem interfejsu użytkownika, sposobu obsługi i dostępnych funkcji praktycznie nie różni się niczym od oryginalnego programu SONAR w wersji Platinum. Nie znajdziemy w niej jednak większości wtyczek, sampli i innych dodatków przygotowanych przez firmy trzecie, które były sprzedawane w zestawie z płatną wersją tego DAW. Pobranie programu wymaga oczywiście założenia konta na stronie firmy BandLab, a instalator proponuje nam zakup innych produktów firmy, jednak nie jest to zbyt wygórowana cena za darmowy dostęp do programu, który jeszcze niedawno kosztował prawie 500 dolarów.

Program Cakewalk by BandLab dostępny jest obecnie wyłącznie dla komputerów z systemem Windows 7 lub wyższym w wersji 64-bitowej. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.