Firma C-Thru kończy działalność – wyprzedaż ostatnich egzemplarzy kontrolerów z serii AXiS

Axis 64W natłoku nowości wypuszczanych każdego miesiąca przez duże firmy łatwo jest zapomnieć o tym, że na rynku urządzeń muzycznych funkcjonują również znacznie mniejsi gracze, balansujący nieraz na granicy opłacalności. Jednym z nich jest firma C-Thru, posiadająca w swojej ofercie dwa całkiem interesujące modele kontrolerów MIDI, która niestety kończy działalność wraz z początkiem przyszłego roku. 

Z tej okazji zorganizowana została wielka wyprzedaż ostatnich sztuk kontrolerów AXiS-64 i AXiS-49. Cechą charakterystyczną obu kontrolerów jest heksagonalna siatka przycisków, stanowiących ciekawą, choć wymagającą odrobiny wprawy alternatywę dla tradycyjnych klawiatur. Niestety, to co wyróżniało wspomniane urządzenia na tle konkurencji stało się też najprawdopodobniej przyczyną ich komercyjnej klęski. O ile bowiem rozwiązanie te nie jest zbyt często spotykane w kontrolerach MIDI, to jednak dość często można je spotkać w mniej lub bardziej rozbudowanych aplikacjach na urządzenia mobilne. Nie dziwi więc fakt, iż osoby chcące jedynie poeksperymentować z tym nietypowym sposobem na rozłożenie dźwięków częściej sięgają po wersje wirtualne, kosztujące zaledwie ułamek ceny prawdziwego kontrolera.

Oficjalny internetowy sklep firmy C-Thru zostanie zamknięty 31 stycznia 2015 roku. Do tego czasu można jeszcze nabyć oba wspomniane kontrolery w obniżonych cenach, wynoszących 250 dolarów w przypadku AXiS-49 i 1060 funtów szterlingów w przypadku AXiS-64. Producent gwarantuje też roczny serwis dla wszystkich urządzeń nabytych w trakcie trwania wyprzedaży. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy C-Thru.