Builder Boxes – proste kontrolery MIDI do samodzielnego montażu

Button_box

Firma Livid Instruments posiada w swojej ofercie nie tylko gotowe kontrolery MIDI, ale też rozmaite części i zestawy skierowane do osób, chcących zbudować własne urządzenia tego typu. Wczoraj w jej katalogu pojawiły się dwa nowe produkty z tej kategorii – Fader Box i Button Box.

Pod tymi nazwami kryją się niewielkie zestawy części, z których można samodzielnie zmontować prosty kontroler MIDI. W tym pierwszym przypadku będzie to niewielka czarna skrzynka z ośmioma suwakami, w tym drugim – z szesnastoma przyciskami. Obie konstrukcje należy więc traktować bardziej jako „zabawki”, ułatwiające majsterkowiczom stawianie pierwszych kroków w świecie samodzielnego tworzenia kontrolerów MIDI. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że większość elementów wchodzących w skład zestawu (a zwłaszcza Brain Jr. – pełniący jak sama nazwa wskazuje rolę „mózgu” całego projektu) można później z powodzeniem wykorzystać do budowy bardziej rozbudowanych urządzeń.

Oba zestawy zostały wycenione przez producenta na $129.99, jednak obecnie można je nabyć w promocyjnej cenie za $99. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Livid Instruments.