Native Instruments prezentuje Symphony Series – Brass Collection

brasscollectionW ciągu kilku ostatnich miesięcy można było odnieść wrażenie, że firma Native Instruments zaniedbała nieco swój katalog wirtualnych instrumentów i bibliotek brzmień, koncentrując się na produkowanym przez siebie Hardware i nadchodzącym wielkimi krokami formacie Stems. Na szczęście wczoraj w ofercie berlińskiej firmy pojawiły się wreszcie nowe pozycje.

Symphony Series – Brass Solo i Brass Ensemble, bo o nich tu oczywiście mowa, to dwie nowe biblioteki brzmień dla samplera Kontakt dostępne do nabycia w zestawie (jako Brass Collection) lub oddzielnie. Pierwsza z nich koncentruje się na dźwiękach solowych instrumentów dętych, oferując użytkownikowi 30 GB próbek dźwiękowych oraz 120 rodzajów artykulacji. Druga daje nam dostęp do czterech orkiestrowych sekcji dętych, składających się łącznie z 40 GB próbek i 150 rodzajów artykulacji. Obie biblioteki brzmień powstały w ramach współpracy z firmą Soundiron i zostały zarejestrowane w całości w kościele Św. Pawła w San Francisco. Warto też wspomnieć o tym, iż oba produkty zostały zaprojektowane w taki sposób, by jak najlepiej integrować się z klawiaturami z serii Komplete Kontrol S.

Zestaw wirtualnych instrumentów Symphony Series – Brass Collection kosztuje obecnie 499 euro i można go nabyć na oficjalnej stronie firmy Native Instruments, gdzie znajdziecie również próbki brzmień obu bibliotek. Brass Solo i Brass Ensemble można też nabyć osobno, w cenach 299 i 399 euro. Do poprawnego działania bibliotek wymagany jest sampler Kontakt 5 lub darmowy Kontakt 5 Player.