KMI BopPad – nowy kontroler dla perkusistów

boppadFirma Keith McMillen Instruments na przestrzeni ostatnich lat wypracowała charakterystyczny styl swoich kontrolerów, dzięki któremu trudno pomylić je z produktami konkurencji. Ich najnowszy projekt różni się jednak dość znacznie od swoich poprzedników.

BopPad nie posiada bowiem podświetlanych gumowych padów, pasków i przycisków, które były najbardziej rozpoznawalnymi elementami wszystkich dotychczasowych kontrolerów firmy KMI. Zamiast tego oferuje on pojedynczą, okrągłą membranę o średnicy 10 cali, przypominającą na pierwszy rzut oka akcesoria treningowe dla perkusistów. Materiał z którego ją wykonano naszpikowany jest sensorami firmy BeBop, dzięki którym jest ona w stanie szybko i precyzyjnie rozpoznawać nie tylko miejsce i siłę uderzenia, ale też nacisk i ruch na powierzchni. Dzięki temu BopPad może posłużyć perkusistom nie tylko do wyzwalania dźwięków za pomocą komunikatów Note On, ale też do modulowania ich brzmienia za pomocą komunikatów CC.

Na chwilę obecną BopPad znajduje się na etapie zbiórki funduszy za pośrednictwem platformy Kickstarter, gdzie można zamówić go w przedsprzedaży wspierając twórców kwotą $199 (pierwsze 225 osób może nabyć kontroler taniej). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze egzemplarze kontrolera trafią do nabywców w czerwcu 2017 roku. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na jego oficjalnej stronie w serwisie Kickstarter.