Bolt – nowy wirtualny syntezator firmy Nektar

Firma Nektar znana jest przede wszystkim z produkcji klawiatur sterujących i innych kontrolerów MIDI. Teraz jednak postanowiła ona poszerzyć swoją ofertę o wirtualne instrumenty. Jej pierwszym produktem tego typu jest syntezator Bolt.

Bolt określany jest przez twórców mianem „syntezatora harmonicznego”. Jego cechą charakterystyczną są specjalne oscylatory, pozwalające kontrolować ilość składowych harmonicznych w generowanym sygnale (z tego powodu nie znajdziemy tu elementu typowego dla większości popularnych syntezatorów – filtra). Takie rozwiązanie sprawia, że korzystając z Bolt możemy uzyskać zarówno bogate w składowe harmoniczne brzmienia charakterystyczne dla syntezy addytywnej jak i mniej złożone dźwięki typowe dla syntezy subtraktywnej.

Syntezator Bolt dostępny jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Nektar. Jego standardowa cena wynosi 99 USD, jednak przez jakiś czas można go nabyć w promocyjnej cenie 69 USD. Przed podjęciem decyzji o zakupie można też przetestować bezpłatną wersję demonstracyjną.