Blackbox – kompaktowy sampler od 1010music

Firma 1010music początkowo zajmowała się głównie tworzeniem muzycznych aplikacji na urządzenia mobilne, jednak obecnie koncentruje się głównie na produkcji sprzętu, a jej specjalnością są moduły Eurorack wyposażone w wyświetlacze dotykowe. Podczas tegorocznej edycji targów SynthPlex zaprezentowała ona swój nowy produkt – kompaktowy sampler Blackbox.

Blackbox to stosunkowo niewielkich rozmiarów urządzenie zamknięte w solidnej, metalowej obudowie. Na jego górnym panelu oprócz dotykowego wyświetlacza znajdziemy również cztery enkodery i trzynaście przycisków funkcyjnych. Urządzenie posiada też wbudowany interfejs audio z czterema stereofonicznymi wyjściami (w tym jednym słuchawkowym) oraz jednym stereofonicznym wejściem. Do synchronizacji tempa z innymi urządzeniami służą złącza MIDI oraz CV Clock. Urządzenie posiada też dwa złącza USB – jedno do zasilania, drugie pozwalające podłączyć dodatkowy kontroler, np. klawiaturę sterującą lub zestaw padów.

Blackbox to przede wszystkim sampler, jednak na jego wyposażeniu znajdziemy także prosty sekwencer i mikser, dzięki czemu można w teorii stworzyć za jego pomocą cały utwór od początku do końca.

Blackbox trafi do sprzedaży w maju, a jego cena wyniesie 599 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy 1010music.