Bitwig Studio 2 już dostępne

Mimo iż Bitwig Studio jest jednym z najmłodszych programów typu DAW dostępnych obecnie na rynku, to jednak w ciągu ostatnich trzech lat zdążył on zebrać wokół siebie całkiem spore grono użytkowników. Teraz aplikacja ta doczekała się drugiej edycji, która przyniosła ze sobą szereg nowych funkcji i usprawnień.

Najważniejszą zmianą wprowadzoną w drugiej edycji programu jest usprawniony system modulacji (który już w pierwszej edycji wykraczał daleko poza możliwości większości konkurentów), wyposażony w 25 nowych modulatorów, mogących sterować parametrami pokładowych instrumentów i efektów oraz zewnętrznych wtyczek. Wprowadzono też 17 nowych narzędzi, wśród których znajdziemy między innymi Spectrum Analyzer, Phaser, Pitch Shifter, Note Latch i Note Echo. Odświeżono i usprawniono też niektóre spośród starszych narzędzi, takich jak syntezator Polysynth czy korektor EQ-5, oraz sam interfejs użytkownika. Nowa wersja programu usprawnia też komunikację z zewnętrznymi urządzeniami (zarówno za pośrednictwem standardu MIDI jak i CV) oraz wprowadza wsparcie dla wtyczek VST3.

Program Bitwig Studio 2 został wyceniony na 379 euro. Cena upgrade’u z poprzedniej edycji wynosi zaś 159 euro (osoby, które kupiły Bitwig Studio 10 grudnia 2016 roku lub później otrzymają upgrade za darmo). Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Bitwig.