Bitwig Studio 2.3 już dostępne

Bitwig Studio, jeden z najmłodszych programów typu DAW dostępnych obecnie na rynku, doczekał się kolejnej dużej aktualizacji. Wersja oznaczona numerem 2.3 przynosi ze sobą m.in. nowe instrumenty, narzędzia i usprawnienia.

Jedną z ciekawszych nowości wprowadzonych w wersji 2.3 jest wirtualny syntezator Phase-4, wyposażony w cztery oscylatory i szereg narzędzi umożliwiających kształtowanie brzmienia każdego z nich poprzez modulowanie fazy generowanych przez nie sygnałów. Niektóre spośród pokładowych instrumentów, efektów i narzędzi zostały zaś wzbogacone o tryb Expanded View, będący alternatywną wersją interfejsu użytkownika, dającą dostęp do większej liczby elementów, ale za to zajmującą więcej miejsca na ekranie. Aktualizacja dodaje też nowy modulator (Voice Stack), nowe tryby działania funkcji Time Stretch, nowe narzędzia (Instrument Selector i FX Selector), funkcję zmiany metrum oraz nowe sample i presety wchodzące w skład pokładowej biblioteki.

Aktualizacja do wersji 2.3 dostępna jest za darmo dla wszystkich użytkowników programu Bitwig 2. Pełną listę wprowadzonych w niej zmian znajdziecie tutaj.