Bitwig Studio 1.2 już dostępne

bitwig 1 2

Beta-Testy pierwszego wcielenia programu Bitwig Studio trwały tak długo, że większość potencjalnych nabywców przestała wierzyć w to, że produkt ten trafi kiedyś oficjalnie do sprzedaży. Na szczęście testy kolejnych wersji swojej flagowej aplikacji idą firmie Bitwig o wiele sprawniej, czego dowodem jest aktualizacja oznaczona numerem 1.2, która została udostępniona oficjalnie ledwie kilka tygodni po rozpoczęciu testów

Najbardziej eksponowaną nowością wprowadzoną w tej aktualizacji jest funkcja grupowania ścieżek, której brak do niedawna przeszkadzał wielu użytkownikom. To właśnie ona jako jedyna (przynajmniej na razie) doczekała się oddzielnej prezentacji na oficjalnym kanale firmy Bitwig w serwisie Youtube.

Wśród pozostałych funkcji wprowadzonych w wersji 1.2 znajdziemy między innymi ulepszoną przeglądarkę wtyczek, sampli i presetów, możliwość tworzenia szablonów projektów i przypisywania im gotowych mapowań MIDI, opcję dodawania własnych skrótów klawiszowych oraz wsparcie dla standardu MPE. Twórcy programu odświeżyli też niektóre wbudowane efekty i narzędzia, wzbogacając je o wizualną reprezentację ich wpływu na dźwięk, oraz dodali ponad tysiąc nowych brzmień i presetów dla pokładowych instrumentów.

Więcej informacji na temat programu Bitwig Studio 1.2 znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Bitwig,