Bitwig Studio 1.1 już dostępne

Bitwig Studio 1.1Program Bitwig Studio przez kilka ostatnich lat robił wokół siebie duże zamieszanie. Z jednej strony obiecywany przez twórców zestaw funkcji wydawał się być naprawdę intrygujący, z drugiej zaś ciągłe odwlekanie premiery sprawiło, że przywarła do niego łatka vaporware, a sporo potencjalnych nabywców znudzonych czekaniem sięgnęło po propozycje konkurencji. Kiedy finalny produkt trafił wreszcie do sprzedaży było już niestety odrobinę za późno, by zawojować rynek, jednak mimo wszystko zdołał on zebrać wokół siebie całkiem spore grono użytkowników. Teraz autorzy programu oddali w ich ręce pierwszą dużą aktualizację, oznaczoną numerem 1.1. 

Trzeba przyznać, że firma Bitwig naprawdę przyłożyła się do pracy nad nową wersją programu. Efektem jest aktualizacja, która nie tylko uzupełnia pewne braki oryginału ale też dodaje kilka zupełnie nowych funkcji. Użytkownicy Bitwig Studio 1.1 znajdą w nim między innymi sześć nowych narzędzi (Audio Receiver, Note Receiver, Note MOD, De-Esser, Multiband FX2 i Multiband FX3), pełniejsze wsparcie dla wtyczek VST wyposażonych w kilka wyjść, usprawniony routing audio i MIDI a także nowe funkcje związane z modulacją wszelkiej maści parametrów (które już w pierwszej wersji programu wyróżniały się na tle konkurencji). Oprócz tego aktualizacja wprowadza oczywiście cały szereg pomniejszych zmian i poprawek.

Więcej informacji na temat aktualizacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej programu. Warto też wspomnieć o tym, że premierze wersji 1.1 towarzyszy promocja, dzięki której do 15 stycznia przyszłego roku można nabyć wspomniany DAW za 259 euro, czyli 40 euro taniej niż w dniu premiery.