Spitfire Audio prezentuje Bernard Herrmann Composer Toolkit

Firma Spitfire Audio posiada w swojej ofercie bogaty wybór bibliotek brzmieniowych skierowanych do osób zajmujących się produkcją muzyki do filmów i gier komputerowych. Ich najnowszy produkt tego typu inspirowany jest dokonaniami Bernarda Hermanna – autora ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak Obywatel Kane, Psychoza czy Taksówkarz.

Biblioteka Bernard Herrmann Composer Toolkit obejmuje 186742 próbek o łącznej „wadze” 146 GB. Dominują w niej brzmienia orkiestrowe, jednak znajdziemy tu też instrumenty elektroniczne – samplowane syntezatory i fale Martenota. Nawiązania do stylistyki Herrmanna objawiają się tu głównie poprzez nietypowe kombinacje instrumentów (np. puzony + kotły, trąbka + ksylofon) oraz zestawy artykulacji dostępne dla poszczególnych sekcji, zawierające w sobie techniki gry często wykorzystywane w jego kompozycjach. Poniższe nagrania pokazują w praktyce możliwości biblioteki.

Biblioteka Bernard Hermann Composer Toolkit kosztuje obecnie 409 euro i jest dostępna do nabycia na oficjalnej stronie firmy Spitfire Audio. Do poprawnego działania wymaga ona samplera Kontakt 5 lub darmowego Kontakt 5 Player.