Behringer i Image-Line łączą siły

Firma Behringer ogłosiła wczoraj, że ich nowa seria modularnych kontrolerów CMD sprzedawana będzie w zestawie z programem Deckadance 2 będącego kontynuacją trochę już zapomnianego software DJ’skiego firmy Image-Line, znanej głównie z popularnego programu DAW, Fl Studio. O ile pierwsza edycja jest już dziś dość przestarzała, to jej kontynuacja (pozostająca jak na razie w wersji Alfa) nie tylko nadgania konkurentów ale też wprowadza kilka ciekawych, autorskich patentów. Deckadance 2 może się więc okazać ciekawą alternatywą dla osób znudzonych programami które obecnie rządzą na cyfrowej scenie.

Oprócz dodania tak oczywistych funkcji jak możliwość obsługi czterech wirtualnych decków i samplera, w Deckadance 2 możemy się spodziewać kilku prawdziwych perełek. Pierwszą z nich będzie ciekawy system efektów, dzięki któremu użytkownik będzie mógł zadecydować, czy działanie efektu będzie obejmowało cały utwór czy też tylko wybrane pasma (High, Medium, Low). Dodatkowo program nie ograniczy nas do wbudowanego efektora, gdyż w Deckadance 2 znajdzie się możliwość korzystania z wtyczek VST. Ciekawym pomysłem wydaje się też możliwość programowania sekwencji emulujących ruch wirtualną płyta, które następnie wyzwalane są za pomocą jednego przycisku, dzięki czemu użytkownicy bez dostępu do systemów DVS lub kontrolerów wyposażonych w koła Jog będą mogli wzbogacić swoje sety o różnej maści backspiny i skrecze niewymagające użycia crossfadera.

Obsługa nowych funkcji została zaprojektowana tak, by jak najlepiej współpracować z nową serią kontrolerów Behringer (niektóre elementy interface mają być niemal lustrzanym odbiciem kontrolerów).

Wiązanie swoich kontrolerów z mało popularnym programem to bardzo ryzykowna decyzja, jednak z drugiej strony widać wyraźnie, że coraz więcej użytkowników poszukuje alternatywy dla programów rządzących obecnie na rynku. Czas pokaże jakie efekty przyniesie współpraca firm Behringer i Image-Line.