Behringer D – prezentacja i porównanie z pierwowzorem

Behringer D, czyli budżetowy klon kultowego Minimoog Model D, na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy zdołał przekształcić się z luźnej koncepcji wymyślonej przez czytelników forum Gearslutz w całkiem realny produkt. Kilka dni temu doczekał się on oficjalnej prezentacji przygotowanej przez Daniela Fishera ze sklepu Sweetwater.

Trwające nieco ponad pół godziny nagranie zawiera zarówno szczegółowy opis poszczególnych funkcji syntezatora jak i liczne przykłady brzmień, jakie można uzyskać za jego pomocą (zarówno „czystych” jak i wzbogaconych zewnętrznymi efektami).

Osoby chcące przekonać się, jak bardzo brzmienie Behringer D przypomina oryginalnego Minimooga, powinny zaś obejrzeć nagranie autorstwa Jaretha Lackeya z kanału Synthpro, który przygotował bardzo szczegółowe porównanie obu syntezatorów (jeśli nie chcecie ponownie słuchać opisu poszczególnych funkcji syntezatora przewińcie od razu do 12:45).

Mimo iż rosnąca liczba mniej lub bardziej oficjalnych prezentacji mogłaby sugerować, że Behringer D lada moment pojawi się na sklepowych półkach, to jednak w rzeczywistości producent nadal nie zdradził jeszcze daty premiery ani ostatecznej ceny instrumentu. Według nieoficjalnych doniesień trafi on do sprzedaży we wrześniu 2017 roku i będzie kosztował $299 (mniej niż 1/10 ceny reedycji oryginalnego Minimoog Model D).