Beats For Eva : Muzyka walczy z rakiem

Jak zapewne większość z was wie, leczenie raka jest nie tylko wyniszczające dla organizmu chorego, ale również dla zasobów pieniężnych jego rodziny. Nie powinno więc nikogo dziwić, że duża ilość chorych i ich rodzin stara się zbierać fundusze na leczenie za pomocą rozmaitych fundacji i zbiórek pieniędzy. Gdy u Evy Owen zdiagnozowano nowotwór, jej mąż Jason (prowadzący wytwórnie muzyczne Polytechnic Recordings i Evoked Recordings) wpadł na pomysł zorganizowania zbiórki wyróżniającej się na tle pozostałych. Tak właśnie powstała akcja „Beats For Eva”, w której ludzie chcący wspomóc rodzinę Owen mogą to zrobić zarówno za pomocą pieniędzy, jak też za pomocą swojej muzyki. Działa to w sposób bardzo pomysłowy, i nie zdziwiłbym się gdyby akcja z czasem przerodziła się w większą fundację. Na razie jednak jej celem jest zebranie kwoty 5,000 dolarów.

Jak działa cała akcja ? Bardzo prosto. Muzycy dołączający do akcji dorzucają od siebie do ogólnej puli tzw. półprodukty muzyczne swojego autorstwa. Mogą to być stworzone przez siebie sample, acapelle, drum kity, presety do wtyczek, napisane przez siebie wtyczki a nawet kupony na usługi muzyczne (np. mastering). Każdy kto wpłaci minimum 10 dolarów na konto otrzyma całą pulę muzycznych zasobów zebranych w trakcie trwania akcji (a pula ta nieustannie rośnie) Za większe wpłaty przewidziano dodatkowe „nagrody”, między innymi wspomniany mastering utworów i możliwość ściągnięcia całych katalogów wybranych wytwórni. Akcja trwać będzie do 25 lipca. Wtedy też cała pula materiałów nadesłana przez muzyków zostanie wysłana do ludzi którzy wpłacili pieniądze. Jeśli zostanie zebrane więcej niż przewidywane 5,000 dolarów, nadwyżka zostanie przekazana kilku różnym fundacjom działających na rzecz walki z rakiem.

Więcej informacji, aktualna lista artystów którzy wzięli udział oraz instrukcje na temat wpłacania pieniędzy i udostępniania swojej pracy na stronie: http://www.beatsforeva.com/