Beatport Pro wprowadza wsparcie dla formatu Stems

Beatport ProGdy firma Native Instruments po raz pierwszy zaprezentowała światu format Stems, pozwalający zapisać cztery stereofoniczne ścieżki audio w jednym pliku dźwiękowym, jednym z najbardziej podkreślanych aspektów tego projektu była jego otwartość.

Autorzy projektu od samego początku zaznaczali bowiem wyraźnie, że zależy im na tym by zachęcić do korzystania z ich rozwiązań jak najwięcej osób i firm, poczynając od twórców hardware’u i software’u, a kończąc na samych artystach, wytwórniach i sklepach muzycznych. Jedną z pierwszych firm która zdecydowała się skorzystać z pomysłu Native Instruments jest Beatport LLC, odpowiedzialna za jeden z najpopularniejszych internetowych sklepów z muzyką elektroniczną.

Pierwszym krokiem na drodze do pełnego wsparcia dla plików w formacie Stems jest wprowadzenie funkcji odtwarzania ich w programie Beatport Pro – rozbudowanej aplikacji do katalogowania muzyki zaprojektowanej z myślą o DJ-ach, która obecnie dostępna jest wyłącznie na komputerach z systemem OS X. Osoby korzystające z tego programu zyskają możliwość wyciszania poszczególnych ścieżek podczas odtwarzania plików Stems. W niedalekiej przyszłości funkcja ta pojawi się również w odtwarzaczu będącym elementem sklepu internetowego Beatport.

Więcej informacji na temat formatu Stems znajdziecie na stronie sklepu Beatport, oficjalnej stronie projektu oraz w tym artykule.