Właściciel serwisu Beatport ogłasza bankructwo

Beatport LogoSerwis Beatport, będący jednym z najpopularniejszych internetowych sklepów muzycznych skierowanych do DJ-ów, istnieje na rynku od 12 lat. Dwa lata temu został on wykupiony przez firmę SFX Entertainment, zajmującą się organizacją dużych festiwali z muzyką elektroniczną, takich jak TomorrowLand, TomorrowWorld i Electric Zoo. Niestety, wspomniana organizacja ogłosiła wczoraj bankructwo.

Na szczęście jak na razie wszystko wskazuje na to, że fakt ten nie będzie miał bezpośredniego wpływu na funkcjonowanie wspomnianego sklepu internetowego. Według oświadczenia opublikowanego wczoraj na oficjalnym blogu serwisu, pomimo zaistniałej sytuacji Beatport będzie nadal funkcjonować normalnie, umożliwiając użytkownikom korzystanie z wszystkich dotychczas dostępnych usług a także stale powiększając swoją ofertę. Serwis będzie też w stanie nadal wypłacać należności współpracującym z nim artystom i wytwórniom muzycznym (chociaż należy zauważyć, że będzie to robić za pieniądze, które SFX pożyczyło od akcjonariuszy).

W chwili obecnej istnieje jeszcze szansa na to, że firma SFX Entertainment zdoła wygrzebać się z kłopotów finansowych. Jeśli jednak tak się nie stanie, może okazać się, że serwis Beatport przejdzie w ręce nowego właściciela, co z kolei mogłoby wiązać się z pewnymi zmianami w jego sposobie funkcjonowania.