Beatport zapowiada Beatport Cloud i Beatport Link – dwie nowe usługi dla DJ-ów

Beatport to jeden z najpopularniejszych cyfrowych sklepów muzycznych skierowanych przede wszystkim do DJ-ów. Podczas tegorocznej edycji targów ADE zapowiedziano, że w 2019 roku w jego ofercie pojawią się dwie nowe usługi – Beatport Cloud i Beatport Link.

Beatport Cloud będzie oferować klientom sklepu różne dodatkowe korzyści w zamian za opłacanie comiesięcznego abonamentu. Usługa ta będzie dostępna w trzech wariantach, Plus, X i Pro, różniących się między sobą ceną (wynoszącą odpowiednio 4,99, 17,99 i 39,99 euro miesięcznie) i wchodzącymi w ich skład udogodnieniami. Użytkownicy wszystkich trzech wariantów zyskają możliwość nieograniczonego ponownego pobierania uprzednio zakupionych utworów oraz przesłuchiwania całych piosenek przed zakupem. Beatport Cloud Plus będzie dodatkowo oferować 10% zniżki na zakupy w sklepie oraz możliwość odpłatnego „upgrade’u” zakupionych uprzednio plików MP3 do formatu bezstratnego. W wersji X znajdziemy wszystko to samo co w Plus oraz możliwość bezpłatnego pobrania 10 utworów miesięcznie w formacie MP3. Beatport Cloud Pro nie będzie natomiast oferować żadnych zniżek, jednak osoby korzystające z tego abonamentu otrzymają darmowy „upgrade” wszystkich zakupionych utworów do formatu bezstratnego oraz możliwość bezpłatnego pobrania 20 utworów miesięcznie.

Beatport Link umożliwi natomiast strumieniowanie muzyki z katalogu sklepu Beatport bezpośrednio w wybranych aplikacjach DJ-skich. Usługa ta będzie bazować na nieistniejącym już serwisie Pulselocker, wykupionym przez Beatport niedługo po jego zamknięciu, który był pierwszym muzycznym serwisem streamingowym zaprojektowanym z myślą o DJ-ach. Jak na razie nie podano jeszcze oficjalnej listy programów, które będą z nią współpracować, jednak wiadomo już, że znajdą się na niej Traktor Pro 3 i Rekordbox DJ. Nie wiadomo też niestety, ile będzie kosztować korzystanie z Beatport Link oraz w jakich krajach będzie dostępna ta usługa (Pulselocker nie był oficjalnie dostępny w Polsce).