Beatbyte : Darmowy sekwencer od duetu Coldcut.

Duet Coldcut już od końcówki lat 80 wyprzedza swoje czasy. Można ich lubić lub nie, ale nie można im odmówić ogromnego wpływu jaką mieli na współczesną scenę muzyczną. Dzisiaj ci niestrudzeni eksperymentatorzy postanowili podzielić się z nami jedną z broni ze swojego arsenału muzycznych ninja. Beatbyte to darmowy sekwencer przystosowany do współpracy z programem Ableton Live i kontrolerem Launchpad firmy Novation.

Nie jest to jednak typowy sekwencer krokowy do jakiego większość z nas zdążyła się już przyzwyczaić. Najprościej można by go określić jako „Sekwencer tnąco-wyciszający”. Składa się on z ośmiu kanałów. Do każdego z nich wgrywamy pętle która następnie dzielona jest na osiem części. Każda z nich przypisana zostaje do ośmiu przycisków kontrolera Launchpad. Wciskając poszczególne pady mamy możliwość wyciszania poszczególnych fragmentów pętli i, co za tym idzie, zastępowania ich fragmentami z innego loop’a. Do komponowania raczej się to nie nadaje, ale za to pozwala na dodanie odrobiny kontrolowanego chaosu do występów na żywo. No i fajnie jest się pobawić tymi samymi zabawkami którymi bawię się ludzie w dużym stopniu odpowiedzialni za kształt współczesnej muzyki.

Beatbyte można pobrać za darmo z tego linku: https://dl.dropbox.com/u/5919678/ColdCut%2BJoey%20Paranoia-Beatbyte%20for%20Launchpad%20v1.0.zip?dl