BBC Symphony Orchestra – nowa biblioteka brzmieniowa firmy Spitfire Audio już dostępna

Spitfire Audio to firma znana przede wszystkim za sprawą świetnych orkiestrowych bibliotek brzmieniowych. Niedawno wypuściła ona nowy produkt tego typu – BBC Symphony Orchestra – będący prawdopodobnie najbardziej rozbudowanym wirtualnym instrumentem w jej katalogu.

Wtyczka BBC Symphony Orchestra oferuje samplowane brzmienia instrumentów (zarówno pojedynczych jak i pełnych sekcji) wchodzących w skład orkiestry symfonicznej. Na jej wyposażeniu znajdziemy bibliotekę brzmieniową składającą się z ponad miliona próbek, zajmujących łącznie około 500 GB i trwających ponad 200 godzin, zarejestrowanych w londyńskim Maida Vale Studios z udziałem muzyków Orkiestry Symfonicznej BBC. Każdy instrument lub grupa instrumentów oferuje od kilku do kilkunastu różnych rodzajów artykulacji oraz możliwość mieszania ze sobą próbek zarejestrowanych za pomocą różnych mikrofonów. Podobnie jak większość nowych wtyczek firmy Spitfire Audio, BBC Symphony Orchestra korzysta z minimalistycznego i stosunkowo prostego w obsłudze interfejsu użytkownika, zaprojektowanego przez studio ustwo (znane głównie za sprawą popularnej gry niezależnej Monument Valley).

Wtyczka BBC Symphony Orchestra jest dostępna do nabycia na oficjalnej stronie firmy Spitfire Audio, gdzie znajdziecie też więcej informacji na jej temat. Jej standardowa cena wynosi 999 euro, jednak do 7 listopada można ją nabyć w promocyjnej cenie 749 euro. Istnieje też możliwość zakupu wtyczki na zewnętrznym dysku SDD o pojemności 1TB, za który trzeba jednak dopłacić 199 euro.