WaveMachine Labs prezentuje Auria Pro – profesjonalny DAW na iPada

Auria ProCzasy, w których muzycy traktowali tablety jako zabawki nie nadające się do poważnej pracy, minęły już chyba bezpowrotnie. Dziś nikogo nie dziwią już urządzenia tego typu (zwłaszcza te z systemem iOS, chociaż Android i Windows powoli nadrabiają zaległości) wykorzystywane jako normalne narzędzia pracy w studiu bądź na scenie. Główną przyczyną tych zmian nie była jednak wbrew pozorom ewolucja samych tabletów, lecz współpracujących z nimi aplikacji. Jedną z najpopularniejszych z nich jest Auria – tabletowy program typu DAW oferujący naprawdę zaskakująco zaawansowane możliwości. Już niedługo użytkownicy „dachówek” firmy Apple będą mogli nabyć wersję Pro wspomnianego oprogramowania.

Nowe wcielenie Aurii będzie posiadało praktycznie wszystkie funkcje i narzędzia, których moglibyśmy oczekiwać od pełnowymiarowego programu typu DAW, poczynając od sekwencera MIDI, idąc przez wielościeżkowy rejestrator i edytor audio (z funkcją warpowania w czasie rzeczywistym) a kończąc na rozbudowanej sekcji miksera. Jak przystało na aplikację zaprojektowaną z myślą o systemie iOS interface użytkownika został tu zoptymalizowany pod kątem obsługi za pomocą ekranów dotykowych. Deweloperzy zadbali też o to, by Auria Pro współpracowała zarówno z innymi muzycznymi aplikacjami na iOS jak i zewnętrznymi akcesoriami, takimi jak interfejsy audio czy kontrolery MIDI. Szczegółową prezentację możliwości aplikacji przedstawiono w poniższym nagraniu.

Aplikacja Auria Pro powinna trafić do sprzedaży wiosną 2015 roku, a jej cena wyniesie $49.99. Osoby posiadające standardową edycję programu Auria będą mogły jednak zakupić wersję Pro w obniżonej cenie.