Novation prezentuje Audiohub 2×4

Novation AudiohubJedną z najważniejszych cech kontrolerów MIDI produkowanych przez firmę Novation jest ich uniwersalność. Większość z nich z powodzeniem mogła pełnić zarówno rolę narzędzia studyjnego, instrumentu do grania na żywo lub podręcznego akcesorium dla mobilnego muzyka. Podobna idea przyświecała najwyraźniej projektantom ich najnowszego produktu – kompaktowego interface’u audio noszącego nazwę Audiohub 2×4. Niestety, efekt końcowy wzbudza dość mieszane uczucia.

W teorii mamy tu wszystko, czego mógłby oczekiwać od tego typu urządzenia współczesny muzyk korzystający z komputera jako głównego narzędzia pracy: kompaktowe rozmiary, bebechy zaprojektowane przez specjalistów z siostrzanej firmy Focusrite oraz wbudowany hub USB. W praktyce okazuje się jednak, że funkcjonalność tego urządzenia mocno ogranicza zbyt mała (zwłaszcza w porównaniu do konkurencji) liczba i różnorodność dostępnych złączy. O ile zestaw wyjść (2 x TRS, 4 x RCA i wyjście słuchawkowe) da się jeszcze przeboleć, o tyle ograniczenie liczby wejść do 2 x RCA czyni go mało użytecznym dla sporej części potencjalnych nabywców (np. dla osób pracujących głównie w studiu). Jeśli jednak okaże się, że urządzenie te prezentuje odpowiedni stosunek ceny do jakości, może się ono okazać całkiem interesującym rozwiązaniem dla DJ-ów i Live Act-owców działających głównie w domenie cyfrowej.

Novation Audiohub Novation Audiohub

Podobnie jak większość pozostałych produktów firmy Novation urządzenie to sprzedawane będzie w zestawie z oprogramowaniem Ableton Live Lite 9 oraz ważącą 1 GB paczką sampli od Loopmasters. Oficjalna data premiery i cena nie są jeszcze niestety znane. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej produktu.