Virtual DJ 8.2 wprowadza funkcję Ask The DJ

Virtual DJ 82Większość DJ-ów nie lubi, gdy publiczność traktuje ich jak żywe szafy grające, podchodząc co chwile i prosząc o puszczenie jakiejś piosenki. Do tego grona nie zaliczają się jednak najwyraźniej twórcy programu Virtual DJ, którzy postanowili wprowadzić w najnowszej wersji swojego produktu funkcję Ask The DJ, umożliwiającą „zamawianie” piosenek za pośrednictwem smartfonów.

Zasada działania tego rozwiązania jest prosta. By „złożyć zamówienie” wystarczy wejść na stronę Ask.the.dj i podać pseudonim DJ-a lub ustalone przez niego słowo kluczowe (np. nazwę klubu lub imprezy), a następnie wpisać wykonawcę i tytuł utworu (lub dowolną inną wiadomość). Osoby korzystające z serwisu Twitter mogą też opublikować tweet zakończony odpowiednim hashtagiem. W obu przypadkach efektem końcowym będzie pojawienie się wiadomości w specjalnej playliście w programie Virtual DJ 8.2 (oczywiście zakładając, że DJ do którego ją skierowano ma aktualnie dostęp do internetu, jest zalogowany na swoje konto i ma aktywowaną opcję otrzymywania powiadomień tego typu). Klikając prawym przyciskiem myszy na poszczególne „zamówienia” można wyszukać je w bibliotece utworów lub usunąć z listy.

Ask The DJ nie jest oczywiście jedyną ciekawą nowością wprowadzoną w aktualizacji oznaczonej numerem 8.2. Kolejną wartą uwagi zmianą jest dodanie nowej sekcji interfejsu użytkownika, odwzorowującej pady montowane w większości współczesnych kontrolerów DJ-skich. Za jej pomocą użytkownik może łatwo i szybko przypisać interesujące go funkcje, takie jak Hot Cue, Loop, Beat Jump, sampler czy slicer, do poszczególnych padów znajdujących się na wyposażeniu jego urządzenia. Wśród pozostałych zmian i usprawnień znalazły się też nowe, ulepszone mechanizmy odpowiedzialne za automatyczne rozpoznawanie tempa utworów i ustalanie siatki Beat Grid, poprawiony silnik audio oraz usprawniona obsługa za pomocą dotyku. Pełną listę zmian wprowadzonych w aktualizacji 8.2 znajdziecie tutaj.