Arturia zapowiada MiniBrute 2, MiniBrute 2S i RackBrute

MiniBrute to mały, aczkolwiek całkiem rozbudowany syntezator analogowy, będący pierwszym instrumentem tego typu wyprodukowanym przez firmę Arturia. Już niedługo doczeka się on dwóch nowych wersji.

Pierwsza z nich, czyli MiniBrute 2, z grubsza przypomina oryginalnego MiniBrute. Najważniejszą różnicą jest niewielka krosownica (patchbay), umieszczona w prawym górnym rogu instrumentu, która nie tylko pozwala poszczególnym elementom syntezatora wpływać na siebie nawzajem, ale też umożliwia łączenie go z innymi syntezatorami semi-modularnymi i modularnymi.

Drugą nowością zapowiedzianą przez firmę Arturia jest MiniBrute 2S. Oferuje on podobne możliwości i funkcje co zwykły MiniBrute 2, z tym że zamiast dwuoktawowej klawiatury znajdziemy w nim pady i bardziej rozbudowany sekwencer krokowy.

Oprócz dwóch nowych wersji syntezatora MiniBrute firma Arturia zaprezentowała też RackBrute – nową serię case’ów na moduły typu Eurorack. RackBrute będą wyposażone we własny system zasilania i dostępne w dwóch rozmiarach, 3U i 6U. Oba modele zostaną wyposażone w specjalny statyw, który nie tylko umożliwi ustawienie case’a pod różnymi kątami, ale też przytwierdzenie go do MiniBrute 2, MiniBrute 2S lub drugiego RackBrute (można też wykorzystać go jako uchwyt do przenoszenia syntezatora).

Nowe produkty firmy Arturia trafią do sprzedaży w lutym 2018 roku. MiniBrute 2 i MiniBrute 2S wycenione zostały na 649 euro. Za RackBrute 3U i RackBrute 6U zapłacimy zaś odpowiednio 259 i 359 euro. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Arturia oraz u jej polskiego dystrybutora – firmy Audiotech.