Arturia zapowiada KeyLab 88

8315_1394734396[1]Spośród wszystkich klawiatur sterujących dostępnych w ofercie francuskiej firmy Arturia największą popularnością wśród użytkowników cieszy się prawdopodobnie seria KeyLab. Mimo iż wchodzące w jej skład kontrolery pod względem konstrukcji nie wyróżniają się niczym szczególnym na tle konkurencji, to jednak ciekawy design, solidne wykonanie i, co najważniejsze, dołączone do nich oprogramowanie, sprawiają, że produkty z tej serii są naprawdę częstym wyborem, zwłaszcza wśród miłośników wirtualnych syntezatorów.

Podczas tegorocznych targów MusikMesse zaprezentowana została kolejna klawiatura z tej serii, nosząca nazwę KeyLab 88. Mimo iż nie wprowadza ona żadnych zmian w oferowanym zestawie funkcji (układ kontrolek na górnym panelu klawiatury nie uległ zmianie w stosunku do poprzednich modeli) ani też nie przynosi ze sobą żadnego dodatkowego oprogramowania (nadal dostajemy znany i lubiany pakiet Analog Lab, oferujący ponad pięć tysięcy brzmień klasycznych syntezatorów) to jednak nie oznacza to, że KeyLab 88 jest po prostu większą wersją swojego poprzednika. Zmianie uległ bowiem jeden z najważniejszych elementów urządzeń tego typu, czyli same klawisze. W odróżnieniu od poprzednich modeli, w których mieliśmy do czynienia z klawiaturami półważonymi, w KeyLab 88 zastosowano profesjonalny mechanizm młoteczkowy firmy FATAR, dzięki czemu korzystanie z niej znacznie bardziej przypominać będzie grę na prawdziwym pianinie.

Klawiatura sterująca KeyLab 88 trafi do sprzedaży najprawdopodobniej latem tego roku. Przeiwdywana cena nie jest jeszcze niestety znana. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie produktu.

Arturia-KeyLab-88