Arturia Keylab 88 już w sprzedaży

Arturia Keylab 88Pierwsze zapowiedzi potężnej klawiatury sterującej Keylab 88 pojawiły się w sieci już dość dawno, bo aż w marcu ubiegłego roku. Mimo iż nie wnosiła ona tak naprawdę nic nowego do tematu klawiatur sterujących, to jednak wiele osób czekało na jej premierę z dużym zainteresowaniem. Oficjalna sprzedaż tego produktu rozpoczęła się jednak dopiero teraz.

Nowy produkt firmy Arturia, podobnie zresztą jak pozostałe klawiatury z serii Keylab, zaprojektowany został z myślą o współpracy z zestawem wirtualnych syntezatorów Analog Lab dołączonych do kontrolera. Do nowego modelu dołączone zostaną ponadto dwa wirtualne pianina: Grand Piano Model D firmy UVI oraz Pianoteq 5 Stage.

Jeśli zaś chodzi o samą konstrukcję kontrolera to na pierwszy rzut oka nie różni się on zbytnio od starszych modeli z tej samej serii. Na górnym panelu znajdziemy więc koła pitch i modulacji, niewielki wyświetlacz, 9 faderów, 10 potencjometrów, 10 przycisków, 16 padów oraz sekcję transportu. Tym co wyróżnia klawiaturę Keylab 88 na tle jej poprzedników są zastosowane klawisze firmy FATAR wyposażone w mechanizm młoteczkowy, dzięki czemu gra na tym instrumencie bardziej przypomina kontakt z prawdziwym pianinem.

Kontroler Keylab 88 dostępny jest do nabycia w sklepach muzycznych oraz bezpośrednio u producenta. Sugerowana cena wynosi 699 euro. Więcej informacji na temat produktu znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.