Arturia prezentuje Drumbrute Impact

Pod koniec 2016 roku firma Arturia wprowadziła do sprzedaży analogowy automat perkusyjny Drumbrute. Wczoraj zaprezentowała ona jego nową wersję – Drumbrute Impact.

Drumbrute Impact jest nie tylko mniejszy i tańszy od swojego poprzednika, ale też trochę różni się od niego funkcjonalnością. Podczas gdy oryginalny Drumbrute oferował 17 różnych rodzajów dźwięków, nowy model oferuje ich tylko 10: Kick, Snare 1, Snare 2, Tom Hi, Tom Low, Cowbell, Cymbal, Closed Hat, Open Hat i prosty syntezator FM. Brzmienie każdego z nich można w kształtować za pomocą kilku parametrów (każdy ma inny zestaw) oraz wbudowanego analogowego przesteru. Warto przy tym zaznaczyć, że Drumbrute Impact nie stara się za wszelką cenę naśladować brzmień oryginalnego Drumbrute’a. Wprost przeciwnie – odpowiedzialne za jego działanie analogowe układy zostały tu zaprojektowane na nowo, dzięki czemu instrument ten posiada własny unikalny charakter. Na wyposażeniu urządzenia znajdziemy też rzecz jasna całkiem rozbudowany sekwencer krokowy, pozwalający zapisać w pamięci 64 patterny, każdy składający się z 64 kroków.

Drumbrute Impact trafi do sprzedaży w sierpniu 2018 roku, a jego sugerowana cena wyniesie 1290 zł. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Arturia oraz u oficjalnego polskiego dystrybutora, firmy Audiotech.