Arturia prezentuje limitowaną edycję MicroBrute i DrumBrute

Arturia, podobnie jak wielu innych producentów sprzętu muzycznego, przyzwyczaiła nas już do specjalnych edycji swoich produktów, różniących się od wersji podstawowych jedynie kolorystyką. Projektanci limitowanej edycji syntezatorów MicroBrute i DrumBrute poszli jednak w nieco innym kierunku, oferując nabywcom obudowy inspirowane jednym z najbardziej znanych dzieł Michała Anioła – „Stworzeniem Adama”.

Górne panele obu instrumentów zostały więc przyozdobione charakterystyczną grafiką przedstawiającą stykające się dłonie, a wszystkie oznaczenia mają złoty kolor. Są to jednak jedyne cechy, które odróżniają nowe wersje od oryginałów. MicroBrute to kompaktowy, ale zaskakująco rozbudowany monofoniczny syntezator analogowy, wyposażony m.in. w niewielką krosownicę, prosty sekwencer i LFO. DrumBrute jest natomiast polifonicznym analogowym automatem perkusyjnym.

Oba urządzenia trafią do sprzedaży pod koniec czerwca. MicroBrute został wyceniony na 299 euro, natomiast DrumBrute na 449 euro. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Arturia oraz u jej polskiego dystrybutora – firmy Audiotech.