Arturia AudioFuse wreszcie w sprzedaży

Interfejs audio AudioFuse po raz pierwszy zaprezentowany został w styczniu 2015 roku, natychmiast wzbudzając wokół siebie sporo pozytywnego zamieszania. Niestety, prace nad ostateczną wersją tego urządzenia zajęły firmie Arturia znacznie więcej czasu niż przewidywano, co doprowadziło do kilkukrotnego przekładania daty premiery. Teraz jednak wspomniany interfejs trafił wreszcie oficjalnie do sprzedaży.

Arturia AudioFuse pomimo swoich niepozornych rozmiarów oferuje użytkownikom naprawdę pokaźny zestaw złączy. Na przednim panelu urządzenia znajdziemy dwa wejścia typu Combo (XLR / 1/4″ TRS, wyposażone w przedwzmacniacze mikrofonowe), oraz dwie pary wyjść słuchawkowych (1/4″ i 1/8″). Tylny panel oferuje natomiast złącza MIDI IN i OUT (działające poprzez dołączone przejściówki), Word Clock/S/PDIF, ADAT, jedną parę Send/Return, parę złączy RCA (z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym), oraz trzy pary złączy 1/4″ (jedna para pełniąca rolę wejść i dwie pary wyjść na głośniki, pomiędzy którymi można przełączać się przyciskiem A/B). Wszystko to uzupełnia zaś złącze microUSB służące do podłączenia interfejsu do komputera (lub innego kompatybilnego urządzenia – AudioFuse może współpracować z systemami Windows, macOS, Linux, Android i iOS) oraz trzy złącza USB działające jako HUB, do którego podłączyć można np. kontrolery MIDI USB. Na górnym panelu urządzenia znajdziemy zaś pokrętła Output Level, Gain 1, Gain 2 oraz Phones, a także zestaw przycisków funkcyjnych pozwalających na sterowanie różnymi funkcjami interfejsu. Swego rodzaju ciekawostką jest wbudowany w interfejs mikrofon z funkcją Talkback, za pomocą którego realizator nagrania może komunikować się z muzykami znajdującymi się w oddzielnym pomieszczeniu. Producent zapewnia, że AudioFuse jest w stanie pracować z latencją na poziomie 3ms, chociaż zapewne dużo zależy tu od urządzenia do którego go podłączymy (zwłaszcza starsze smartfony i tablety z Androidem mogą mieć problem z uzyskaniem tak dobrych wyników).

Interfejs AudioFuse został wyceniony na 599 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnych stronach firm Arturia oraz Audiotech – polskiego dystrybutora produktów tej marki.