Artiphon Instrument 1 na targach NAMM

Artiphon

Ideą leżącą u podstaw projektu Artiphon Instrument 1 było stworzenie kontrolera, który mógłby naśladować kilka popularnych instrumentów akustycznych. Pomysł ten tak bardzo przypadł do gustu potencjalnym nabywcom, że zdecydowali się oni wesprzeć go w serwisie Kickstarter kwotą $1,319,672, podczas gdy do rozpoczęcia produkcji wymagane było jedynie „skromne” $ 75,000. 

Jak można było przewidzieć ogromne zainteresowanie ze strony internautów okazało się być świetną motywacją dla autorów projektu, którzy postanowili dołożyć wszelkich starań by nie zawieść pokładanych w nim nadziei. Tegoroczne targi NAMM były dobrą okazją, do zaprezentowania kontrolera Artiphone Instrument 1 szerszemu gronu odbiorców. Poniższe nagranie stanowi zapis krótkiej, aczkolwiek bardzo rzeczowej prezentacji produktu poprowadzonej przez Mike’a Butera – założyciela firmy Artiphon.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze egzemplarze kontrolera Artiphon Instrument 1 trafią do szczęśliwych nabywców w styczniu przyszłego roku. Niestety, w chwili obecnej nie istnieje już możliwość zamówienia urządzenia w przedsprzedaży. Więcej informacji na temat Instrument 1 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Artiphon oraz na stronie projektu w serwisie Kickstarter.