Artiphon Instrument 1 zebrał ponad milion dolarów w serwisie Kickstarter

ArtiphonPamiętacie jeszcze Artiphon Instrument 1? Ten dość niepozorny, kompaktowy kontroler MIDI zaprojektowany tak by dało się z niego korzystać na kilka różnych sposobów (mniej lub bardziej wiarygodnie symulujących tradycyjne instrumenty) okazał się być kolejnym muzycznym hitem Kickstartera. Mimo iż jego twórcy do rozpoczęcia produkcji potrzebowali „jedynie” 75 tysięcy dolarów, to ogromne zainteresowanie ich pomysłem pozwoliło im zebrać kilkunastokrotnie większą kwotę.

W chwili gdy piszę te słowa osoby które zdecydowały się wesprzeć projekt („zaklepując” przy tym jeden z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy urządzenia) wpłaciły już na jego konto $1,066,867. Co więcej, liczba ta z pewnością jeszcze urośnie, gdyż do końca zbiórki zostało wciąż dziesięć dni a cena kontrolera w przedsprzedaży wynosi $349, czyli $50 mniej niż przewidywana cena sklepowa (bardziej wymagający mogą skusić się na kosztującą $899 Nashville Edition – specjalną wersję kontrolera z drewnianą obudową, lepszymi głośnikami, skórzanym paskiem i twardym futerałem). Osoby, które złożą zamówienie tego typu otrzymają swoje kontrolery w styczniu przyszłego roku. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie tym modelem oraz ogromny sukces zbiórki można też śmiało założyć, że twórcy Instrument 1 nie poprzestaną na pierwszej partii i od razu zabiorą się za masową produkcję.

Więcej informacji na temat kontrolera Artiphon Instrument 1 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Artiphon oraz w serwisie Kickstarter.