Arpeggio – arpeggiator, sekwencer i syntezator w kompaktowej obudowie

ArpeggioW ostatnich latach nietrudno zauważyć rosnącą popularność kontrolerów, sekwencerów i innych urządzeń korzystających ze standardu MIDI zaprojektowanych z myślą o pracy bez udziału komputera. Kilka dni temu w serwisie Kickstarter zadebiutował kolejny ciekawy projekt tego typu.

Arpeggio, bo o nim mowa, to niewielkie urządzenie kryjące w sobie zaskakująco dużą funkcjonalność. Jego główną rolą jest pełnienie funkcji sprzętowego arpeggiatora, ale z powodzeniem można wykorzystać go również jako prosty sekwencer. Urządzenie wyposażone zostało zarówno w dwa 5-pinowe złącza MIDI jak i złącze USB oraz wyjście CV. Co więcej, Arpeggio posiada również własny moduł brzmieniowy (specjalna nakładka na górny panel zmienia oznaczenia przycisków, co ułatwia korzystanie z niego w tym trybie), który w połączeniu z wbudowanym głośnikiem i możliwością zasilania bateryjnego czyni z niego całkiem ciekawy instrument dla mobilnych muzyków. Autorom projektu udało się też opracować ciekawy sposób obsługi urządzenia – na tyle prosty, aby nie zniechęcać początkujących, a jednocześnie wystarczająco złożony by zadowolić bardziej zaawansowanych użytkowników.

W chwili obecnej osoby zainteresowane kupnem tego urządzenia mogą zarezerwować swój egzemplarz Arpeggio za $179, czyli o $20 taniej od ceny standardowej. Istnieje też możliwość zamówienia limitowanej edycji w przezroczystej obudowie za $239. Jeśli firmie Tangible Instruments uda się zebrać wymaganą kwotę $85,000 pierwsze egzemplarze Arpeggio trafią do nabywców w kwietniu przyszłego roku. Więcej informacji na temat tego projektu znajdziecie na jego oficjalnej stronie w serwisie Kickstarter.