Arché – kolekcja wirtualnych instrumentów smyczkowych od Expressive E

Firma Expressive E znana jest przede wszystkim za sprawą nietuzinkowych kontrolerów Touché i Touché SE, zaprojektowanych z myślą o ekspresyjnym sterowaniu wirtualnymi instrumentami i sprzętowymi syntezatorami. Niedawno wprowadziła ona do sprzedaży swoją pierwszą kolekcję wtyczek, noszącą nazwę Arché.

Arché to trzy wirtualne instrumenty, naśladujące brzmienia skrzypiec, altówki i wiolonczeli. W każdym z nich dźwięk generowany jest metodą modelowania fizycznego. Ich twórcy skupili się głównie na realistycznym odwzorowaniu wpływu różnych technik korzystania ze smyczka na brzmienie instrumentów. Wtyczki wchodzące w skład pakietu Arché zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o kontrolerach Touché i Touché SE, jednak z powodzeniem można sterować nimi również za pomocą dowolnego innego kontrolera MIDI.

Wirtualne instrumenty wchodzące w skład pakietu Arché dostępne są w formatach VST i AU. Można je nabyć na oficjalnej stronie firmy Expressive E. Standardowe ceny wynoszą 120 euro za cały pakiet lub 49 euro za pojedynczy instrument, jednak do 15 lutego można je nabyć w promocyjnych cenach wynoszących odpowiednio 99 i 39 euro.