Arcade – nietypowy sampler od firmy Output

W ostatnich latach na rynku pojawiło się sporo serwisów dających nieograniczony dostęp do sampli i bibliotek brzmieniowych w zamian za comiesięczny abonament. Firma Output postanowiła podejść do tego tematu nieco inaczej, czego efektem jest Arcade.

Wtyczka Arcade umożliwia nam przeglądanie całkiem obszernej kolekcji paczek sampli znajdujących się w ofercie firmy Output. Po wybraniu którejś z nich przekształca się ona jednak w sampler, pozwalający manipulować wybranymi próbkami za pomocą zestawu wbudowanych narzędzi i efektów. Arcade automatycznie pobiera wybrane przez nas próbki z chmury, dlatego też wskazane jest, by podczas korzystania z wtyczki komputer był podłączony do internetu. Istnieje jednak również opcja uruchomienia go w trybie offline, dającym dostęp do pobranych wcześniej paczek sampli. Użytkownik może też zaimportować własne próbki.

Sampler Arcade dostępny jest w formatach VST, VST 3, AU i AAX. Sama wtyczka jest darmowa, jednak dostęp do biblioteki sampli wymaga opłacania abonamentu w wysokości 10 dolarów miesięcznie. Wcześniej można jednak testować usługę za darmo przez 100 dni. Warto też zauważyć, że w przypadku rezygnacji z abonamentu wtyczka Arcade nadal będzie działać we wszystkich projektach stworzonych z jej udziałem (użytkownik straci jednak możliwość modyfikowania brzmień i ładowania nowych paczek sampli). Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Output.