Anthology X – kolekcja wtyczek firmy Eventide

anthologyxFirma Eventide istnieje na rynku muzycznym od ponad czterdziestu lat. W tym czasie zdążyła wydać na świat pokaźną liczbę udanych produktów. Początkowo była ona znana głównie za sprawą sprzętowych procesorów efektów, jednak z czasem główną rolę w jej katalogu zaczęły odgrywać software’owe wtyczki. Kilka dni temu w ofercie firmy pojawił się pakiet Anthology X, w którego skład wchodzi siedemnaście najpopularniejszych produktów tego typu.

Zawartość nowego pakietu nie różni się w zasadzie zbyt mocno od tego co wchodziło w skład wydanego kilka lat wcześniej Anthology II. Nadal znajdziemy tu więc pokaźny zestaw efektów (m.in. harmonizer H910, pogłos UltraReverb, pitch-shifter Octavox i multiefekt H3000) oraz narzędzi do miksu i masteringu (m.in. UltraChannel, EQ45 i EQ65). Główna różnica polega na tym, że o ile Anthology II oferowało wtyczki jedynie w formacie TDM (współpracującym tylko ze starszymi wersjami programu Pro Tools), o tyle wszystkie wtyczki wchodzące w skład Anthology X dostępne są w formatach VST, AU i AAX, dzięki czemu można je uruchomić w większości popularnych programów typu DAW.

Cena pakietu Anthology X wynosi obecnie $699. Cena ta utrzyma się do końca listopada, a następnie zostanie podniesiona do $1195. Ceny upgrade’ów zaczynają się od $199. Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Eventide.