AniControl : kolejny wyjątkowy kontroler od Synth-Project

Animoog Anicontrol Wszyscy zapewne wiedzą jak ważnym elementem szczęśliwego życia jest posiadanie ciekawego hobby które zrelaksuje nas w czasie wolnym. Niektórzy lubią rysować inni robić na drutach a jeszcze inni majsterkować. Do tej ostatniej grupy zalicza się właśnie Mario Jurisch, chociaż trzeba przyznać, że konstrukcja potężnych kontrolerów MIDI przeznaczonych do pracy z wirtualnymi syntezatorami rozciąga termin „majsterkowanie” do granic jego wytrzymałości. Po ostatnim, majestatycznym kontrolerze przeznaczonym do współpracy z wirtualnym instrumentem DIVA Mario postanowił odświeżyć jeden ze swoich starszych projektów tworząc kontroler którego głównym przeznaczeniem jest współpraca z… iPad’em, a konkretnie aplikacją Animoog.

Oczywiście AniControl posiada również wyjście MIDI pozwalające na korzystanie z niego jak z tradycyjnego kontrolera. Jednak po włożeniu tabletu w specjalnie do tego przeznaczoną stacje dokującą całość staje się czymś w rodzaju samodzielnego syntezatora z aplikacją Animoog w roli mózgu całego urządzenia.

Na górnym, podnoszonym panelu oprócz wspomnianego miejsca na tablet znajdziemy aż 31 pokręteł i 5 przełączników służących do kontroli najważniejszych funkcji naszego wirtualnego syntezatora. W dolnej części kontrolera umiejscowiono 3-oktawową klawiaturę w raz z specjalnym panelem do sterowania jej funkcjami, koła pitch i modulacji oraz pokrętła służace do sterowania parametrami x i y aplikacji Animoog. Wnętrze kontrolera to, tradycyjnie już dla urządzeń ze stajni Synth-Project, interface MIDI Doepfer USB64, elektronika klawiatury firmy MKE oraz elektronika kół pitch i modulacji zaprojektowana specjalnie dla tego modelu kontrolera. Całość zamknięta jest w drewnianej obudowie o szerokości 80 cm i waży 7 kilogramów.Koszt części do budowy całego kontrolera wyniósł 650 euro. Zachęcam do zapoznania się z innymi projektami tego niemieckiego konstruktora na jego oficjalnej stronie http://www.synth-project.de/