Andrew Chellman prezentuje Komplete Kontrol i Maschine 2.2

komplete kontrol maschineAndrew Chellman to człowiek znany głównie za sprawą swojego kanału w serwisie Youtube, na którym publikuje on rozmaite nagrania związane z kontrolerami z serii Maschine. Na początku tego roku jego instrumentarium powiększyło się o jedną z nowych klawiatur sterujących firmy Native Instruments, a mówiąc konkretniej – model Komplete Kontrol S49. Jak przystało na zawodowego entuzjastę serii Maschine Chellman od razu zabrał się za sprawdzanie, jak nowy nabytek radzi sobie w połączeniu z jego głównymi narzędziami pracy.

Pierwszym efektem jego testów było krótkie nagranie pokazujące cały proces powstawania prostego podkładu muzycznego z wykorzystaniem klawiatury Komplete Kontrol S49, kontrolera Maschine Studio, pakietu Komplete 10 oraz oprogramowania Maschine w wersji 2.2.

Spory odzew ze strony widzów, a zwłaszcza duża liczba pytań dotyczących sposobu w jaki nowe klawiatury firmy Native Instruments współpracują z oprogramowaniem Maschine (należy bowiem pamiętać o tym, że mimo iż są to produkty tej samej firmy to ich ścisła współpraca nigdy nie była głównym „ficzerem” serii Komplete Kontrol S) sprawił, że Chellman zdecydował się nakręcić kolejny filmik, tym razem bardziej szczegółowo prezentujący sposób w jaki Komplete Kontrol S49 radzi sobie z oprogramowaniem Maschine 2.2. W odróżnieniu od oficjalnej prezentacji wykonanej przez Marka de Clive-Lowe na zlecenie Native Instruments, która koncentrowała się na zastosowaniach podczas gry na żywo, Andrew Chellman skupił się na możliwościach jakie wspomniany kontroler oferuje osobom zainteresowanym pracą studyjną.