Spitfire Audio prezentuje Alternative Solo Strings

Firma Spitfire Audio znana jest głównie za sprawą orkiestrowych bibliotek brzmieniowych dla samplera Kontakt. Jej najnowszym produktem tego typu jest Alternative Solo Strings.

Wspomniana biblioteka skupia się na brzmieniach solowych instrumentów smyczkowych: skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu. Każdy z wchodzących w jej skład wirtualnych instrumentów oferuje kilkanaście różnych artykulacji. Biblioteka korzysta z prostego, przejrzystego i bardzo łatwego w obsłudze interfejsu użytkownika, znanego z innych orkiestrowych bibliotek firmy Spitfire Audio, takich jak Spitfire Symphony Orchestra czy serii Albion. W nagraniach próbek tworzących Alternative Solo Strings udział wzięli Warren Zielinski, Joel Hunter, Chris Worsey i Mary Scully – muzycy sesyjni mający w swoim dorobku współpracę z takimi artystami jak Hans Zimmer, Nick Cave, UNKLE, Daft Punk, Goldfrapp, U2 czy Adele.

Biblioteka Alternative Solo Strings dostępna jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Spitfire Audio, gdzie kosztuje obecnie 199 euro (standardowa cena wynosi 299 euro). Promocja trwać będzie do końca lutego.