AlphaSphere me debiutuje w serwisie Indiegogo

AlphaSphere MeAlphaSphere me to najnowszy przedstawiciel rodziny kulistych kontrolerów firmy Nu Desine. Cechami wyróżniającymi go na tle poprzedników są nie tylko nieco bardziej kompaktowe wymiary, ale też znacznie niższa cena. Krótko mówiąc: o ile poprzednie modele miały być sprzętem dla elit, AlphaSphere me projektowany był jako sprzęt dla mas. Teraz zaś okazało się, że to właśnie rzeczone masy mają też sfinansować jego produkcję. Kilka dni temu urządzenie te zadebiutowało bowiem jako projekt na platformie finansowania społecznościowego Indiegogo.

Zbiórka pieniędzy trwać będzie do końca bieżącego miesiąca, a twórcy liczą na to, że tym sposobem uda im się uzbierać kwotę $138,888. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na uruchomienie masowej produkcji kontrolera (poprzednie modele były wykonywane ręcznie) co z kolei przełoży się na niższą cenę ostatecznego produktu. Jeśli uda im się osiągnąć swój cel nowa cena kontrolera wynosić będzie $199, czyli o $30 mniej niż pierwotnie zakładano. Co więcej, osoby które zdecydują się na specjalną przedsprzedaż trwającą do 6 marca będą mogły nabyć wspomniany kontroler za jedyne $149 dolarów, co wydaje się być w miarę rozsądną ceną (warto pamiętać, że pierwszy model z serii kosztował ponad $1,500).

Niestety, w chwili gdy piszę te słowa projekt uzbierał dopiero niespełna 6 tysięcy dolarów, czyli 4% kwoty wymaganej na jego sfinansowanie, co raczej nie wróży dobrze jego przyszłości. Więcej informacji na temat kontrolera AlphaSphere me znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej oraz w serwisie Indiegogo.