Spitfire Audio prezentuje Albion V Tundra

smc0207_cinemascope_press1

Seria bibliotek brzmieniowych Albion od dawna cieszy się sporą popularnością wśród osób zajmujących się produkcją muzyki do filmów i gier komputerowych. Już w najbliższy czwartek do sprzedaży trafi jej najnowsza, piąta odsłona.

Albion V Tundra, bo tak właśnie brzmi pełna nazwa tej biblioteki, opiera się na dość niekonwencjonalnym pomyśle. Jej twórcy postanowili bowiem skupić się na najdelikatniejszych dźwiękach jakie jest w stanie wydobyć z siebie orkiestra symfoniczna. Zakres dynamiki zaczyna się więc tu od mezzo piano (dość cicho) i schodzi w dół aż do dźwięków znajdujących się na samej granicy słyszalności. Trzon biblioteki stanowią instrumenty smyczkowe i dęte, jednak znajdziemy tu również nieco mniej konwencjonalne brzmienia, powstałe w wyniku przepuszczenia dźwięków orkiestry przez rozmaite sprzętowe procesory efektów. Wisienką na torcie są zaś brzmienia perkusyjne, wśród których znajdziemy zarówno pojedyncze instrumenty jak i gotowe pętle.

Biblioteka Albion V Tundra trafi do sprzedaży 20 października, jednak zamawiając ją dzisiaj (18.10) będziecie mogli pobrać ją dzień wcześniej. Standardowa cena wynosi £329, jednak do 1 listopada będzie można nabyć ją w promocyjnej cenie £249. Więcej informacji na temat biblioteki znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Spitfire Audio.