Albion Neo – nowa edycja popularnej biblioteki brzmieniowej dla samplera Kontakt

Albion to popularna seria bibliotek brzmieniowych dla samplera Kontakt, skierowanych przede wszystkim do osób tworzących muzykę do gier, filmów i seriali telewizyjnych. Z okazji rozpoczęcia nowego dziesięciolecia firma Spitfire Audio postanowiła wypuścić jej kolejną edycję, zatytułowaną Albion Neo.

Albion Neo to, jak twierdzą twórcy, biblioteka mająca odzwierciedlać najnowsze trendy w szeroko pojętej muzyce filmowej. Podczas gdy oryginalny Albion, wydany już ponad dziesięć lat temu, projektowany był przede wszystkim z myślą o tworzeniu podniosłej, „epickiej” muzyki, jaka wówczas królowała w kinowych hitach i ich zwiastunach, edycja Neo inspirowana jest bardziej minimalistycznymi ścieżkami dźwiękowymi współczesnych filmów. W skład biblioteki wchodzą brzmienia niewielkiej, 36-osobowej orkiestry (zarówno naturalne jak i poddane obróbce w celu zmodyfikowania ich brzmienia), syntetyczne pady oraz różnego rodzaju gotowe pętle i efekty dźwiękowe.

Biblioteka Albion Neo została wyceniona na 449 euro, jednak do 6 lutego 2020 roku można ją nabyć w promocyjnej cenie 349 euro. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Spitfire Audio.