Akai prezentuje MIDImix – kompaktowy zestaw suwaków i pokręteł

MIDImixW kategorii kontrolerów przypominających kształtem miksery studyjne powoli zaczyna robić się tłoczno. Po całkiem nieźle przyjętych przez użytkowników propozycjach firm Novation i Livid Instruments przyszedł czas na kolejne urządzenie tego typu – tym razem pochodzące od Akai Professional.

Midimix na pierwszy rzut oka dość mocno przypomina lekko odchudzony Launch Control XL, zamknięty w obudowie od APC Mini. Na górnym panelu kontrolera znajdziemy więc dwadzieścia cztery potencjometry obrotowe, dziewięć suwaków oraz dwadzieścia przycisków. Swego rodzaju ciekawostkę stanowi tu przycisk Send All, pozwalający nam wysłać jednocześnie wszystkie komunikaty MIDI obsługiwane przez kontroler, co może okazać się przydatne np. po otwarciu nowego projektu w programie DAW, gdy ustawienia wirtualnego miksera nijak mają się do pozycji pokręteł i suwaków na kontrolerze. Wiele wskazuje jednak na to, że największą zaletą tego konkretnego modelu będzie tak naprawdę jego cena, która wyniesie zaledwie $99, czyli niemal dwukrotnie mniej niż w przypadku wspomnianego wcześniej Launch Control XL.

Kontroler MIDImix trafi do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku, a w zestawie z urządzeniem znajdziemy również oprogramowanie Ableton Live Lite. Więcej szczegółów na jego temat powinno pojawić się już niedługo na oficjalnej stronie firmy Akai Professional.

Akai MIdimix

Akai MIDIMIX