Akai Force vs Ableton Push 2 – porównanie według loopop

Mimo iż z technicznego punktu widzenia Akai Force i Ableton Push 2 zaliczają się do zupełnie innych kategorii sprzętowych (pierwszy to autonomiczna stacja robocza, drugi to kontroler MIDI), to jednak masa podobieństw w rozmieszczeniu poszczególnych elementów, sposobie obsługi i ogólnej filozofii pracy sprawiają, że trudno powstrzymać się od porównywania ich ze sobą. Na popularnym kanale loopop pojawiła się wczoraj obszerna prezentacja Akai Force, skupiająca się w dużej mierze na podobieństwach i różnicach między oboma wspomnianymi urządzeniami.

Prezentację prowadzi Pete Goodliffe z Akai Professional, który bardzo szczegółowo pokazuje możliwości oferowane przez Akai Force. W trakcie gdy opowiada on o kolejnych funkcjach tego urządzenia, na ekranie pojawiają się informacje o tym, jak różnią się one od tego, co oferuje zestaw Push 2 + Ableton Live 10 (okazjonalnie pojawiają się też porównania z Maschine MK3). W trwającym niemal 40 minut nagraniu poruszono takie tematy jak różne tryby działania padów, obsługa wirtualnych instrumentów i efektów, sterowanie sekwencerem i ścieżkami, sampling oraz looping.

Akai Force trafi do sprzedaży w lutym 2019 roku, a cena sugerowana przez producenta wyniesie 1499 USD. Więcej informacji na temat tego urządzenia znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej. Push 2 dostępny jest w trzech różnych wariantach, różniących się między sobą wersją dołączonego oprogramowania (Lite, Standard lub Suite), z których najtańszy wyceniony został na 699 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.