AIR Music Technology prezentuje The Riser

The RiserKilka miesięcy temu firma Native Instruments zaprezentowała światu Rise & Hit, wirtualny instrument zaprojektowany z myślą o tworzeniu tzw. buil-up’ów oscylujących gdzieś wokół stylistyki orkiestrowej. Najnowsza wtyczka firmy AIR opiera się w gruncie rzeczy na podobnym pomyśle. Samplowany instrument zastąpiono tu jednak wirtualnym syntezatorem, przez co zamiast akustycznych brzmień wyjętych żywcem z filmowych zwiastunów usłyszymy tu syntetyczne dźwięki charakterystyczne dla nowoczesnej muzyki tanecznej.

Mówiąc prościej: The Riser to wirtualny syntezator mający ułatwić producentom muzyki tanecznej tworzenie fragmentów poprzedzających moment kulminacyjny utworu. Trzeba jednak przyznać, że jak na narzędzie zaprojektowane z myślą o tak prostych zastosowaniach jest to dość rozbudowana wtyczka, więc można spokojnie założyć, że spore grono użytkowników znajdzie dla niej również jakieś inne, mniej oczywiste zastosowanie.

The Riser trafi do sprzedaży pierwszego września i będzie kosztował $79.99. Na oficjalnej stronie produktu znajdziemy wprawdzie darmową wersję demonstracyjną wtyczki, jednak radziłbym pośpieszyć się z jej pobraniem, gdyż plotka głosi, że zniknie ona tuż przed premierą pełnej wersji.