Action Strings – Orkiestrowe brzmienia dla samplera Kontakt 5

Action StringsW dzisiejszych czasach niemożliwym jest uniknięcie pewnego rodzaju tresury ze strony mediów. Niezależnie od ilości sił które włożylibyśmy w ukrycie się od współczesnej popkultury ona i tak nas dopadnie i wpoi swoje zasady. Jedna z tych zasad brzmi: Nic nie jest podniosłe ani monumentalne do puki nie dodamy do tego muzyki orkiestrowej. Koniec i kropka. Dlatego też, jeśli chcemy uważać się za producenta wszechstronnego i potrafiącego sprostać zadaniom stawianym nam przez współczesny świat powinniśmy nauczyć się operować również i taką stylistyką. Na rynku znajduje się obecnie cała gama zarówno samplowanych jak i syntetycznych brzmień orkiestrowych. Niektóre brzmią bardziej inne mniej przekonująco. Nowe dzieło Native Instruments, koncentrujące się na brzmieniach instrumentów smyczkowych, oprócz świetnego brzmienia wprowadza jednak również bardzo innowacyjny system tworzenia naszych kompozycji.

W skrócie polega to na tym, że za pomocą najniższych klawiszy klawiatury sterującej wybieramy motyw rytmiczny podczas gdy pozostałe klawisze odpowiadają za zmianę wysokości dźwięków. Koło modulacji pozwala nam zaś na kontrolę dynamiki sampla. W pakiecie znajdziemy 150 gotowych motywów rytmicznych podzielonych na 30 grup (z możliwością swobodnego przenoszenia fraz z jednej grupy do drugiej). Sample mogą być grane swobodnie lub zsynchronizowane z aktualnym tempem naszego DAW.

Takie podejście do tematu z jednej strony sprawia, że smyczki brzmią bardzo naturalnie (w końcu każda fraza to oddzielne, pełne nagranie), z drugiej jednak odrobinę ograniczają naszą twórczą swobodę. Cóż, coś za coś. Do naszej dyspozycji oddano potężną bazę ponad 14 gigabajtów sampli zarejestrowanych przez praską FILMharmonic Orchestra. Warto również wspomnieć o tym, że osoby odpowiedzialne za brzmienie tego zestawu mają na swoim koncie takie pozycje ze świata gier i filmu jak Crysis 2, Alan Wake, KINECT Star Wars, Ultimatum Bourne’a czy 10,000 BC.

Action Strings przeznaczono do współpracy z samplerami Kontakt 5 i darmowym Kontakt 5 Player. Całość dostępna jest w cenie 299 euro. Więcej informacji na stronie http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/powered-by-kontakt/action-strings/?content=2179