Robin Sukroso prezentuje ACPAD – nietypowy kontroler dla gitarzystów

ACPADGdy nieco ponad rok temu firma Livid Instruments wprowadziła do sprzedaży kontroler Guitar Wing spotkał się on z dość ciepłym przyjęciem ze strony gitarzystów. Niestety, jako iż konstrukcja tego urządzenia projektowana była z myślą o korpusach gitar elektrycznych instrumentaliści preferujący akustyczne brzmienia musieli obejść się smakiem. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo do sprzedaży trafi kolejny kontroler dla gitarzystów, tym razem zaprojektowany z myślą o instrumentach wyposażonych w pudła rezonansowe.

ACPAD, bo taką nazwę nosić będzie wspomniane urządzenie, to efekt trzech lat pracy niemieckiego gitarzysty Robina Sukroso, znanego głównie za sprawą swoich nietypowych instrumentów stanowiących połączenie gitar akustycznych i kontrolerów MIDI. Urządzenie te ma dość nietypową postać płaskiego panelu dotykowego o grubości zaledwie 2 milimetrów, dzięki czemu umieszczenie go na powierzchni gitary nie będzie miało wpływu na jej brzmienie. ACPAD będzie łączyć się z komputerem bezprzewodowo lub za pomocą kabla USB (chociaż patrząc na obecną wersję projektu ciężko znaleźć miejsce do którego będzie można go podłączyć). Kontroler sprzedawany będzie w zestawie z gotowymi szablonami projektów dla programu Ableton Live, ułatwiającymi użytkownikom pełne wykorzystanie oferowanych przez niego możliwości.

Twórca ACPAD zapowiedział już, że w najbliższym czasie zamierza on rozpocząć zbiórkę funduszy na realizację projektu za pomocą platformy Kickstarter, co najprawdopodobniej oznacza również, że osoby zainteresowane kupnem takiego kontrolera już niedługo będą mogły skorzystać z opcji przedsprzedaży. Więcej informacji na temat tego nietuzinkowego projektu znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.