ACPAD już w sprzedaży

removable_small1

ACPAD, czyli prawdopodobnie pierwszy kontroler stworzony z myślą o gitarzystach grających na gitarach akustycznych i klasycznych, po raz pierwszy zaprezentowany został szerszej publiczności w czerwcu ubiegłego roku. Kilka miesięcy później jego twórca, Robin Sukroso, wystartował z kampanią w serwisie Kickstarter, gdzie udało mu się zgromadzić ponad siedmiokrotnie więcej niż potrzebował na realizację projektu. Teraz urządzenie te trafiło wreszcie ostatecznie do sprzedaży.

Wspomniany kontroler ma postać bardzo cienkiego panelu dotykowego przyklejanego do pudła rezonansowego gitary (producent zapewnia, iż materiał z którego wykonany jest spód kontrolera nie tylko umożliwia wielokrotne przylepianie i odlepianie, ale też nie pozostawia śladów). Na jego powierzchni znajdziemy wydzielone pola, działające jak przyciski i suwaki. ACPAD może komunikować się z komputerem zarówno bezprzewodowo, za pomocą technologii Bluetooth, jak i przewodowo, za pośrednictwem kabla USB. Ten ostatni służy również do ładowania wbudowanego akumulatora, który według zapewnień producenta jest w stanie zagwarantować nawet 15 godzin pracy. Kontroler ACPAD został zaprojektowany z myślą o sterowaniu programem Ableton Live (wersja Lite dołączona jest do zestawu), jednak może on współpracować także z dowolnym innym oprogramowaniem obsługującym standard MIDI. Poniższe nagranie prezentuje możliwości kontrolera w praktyce.

Kontroler ACPAD został wyceniony na 449 euro, jednak w chwili obecnej można go nabyć w promocyjnej cenie 359 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej projektu.